piątek, 1 czerwca 2012

Majowa Zbiórka Drużyny

"Przyjaźń daje niespodziewaną radość. Pomaga wytrwać w trudnościach i cierpieniu. Uczy ofiarować i przyjmować miłość. Przyjaźń uszlachetnia."

Jest jak ogród, który bez odpowiedniej pielęgnacji-nigdy nie zakwitnie! Dlatego pamiętając o przyjaźni, która nas łączy, zebrawszy jej najpiękniejsze owoce, wkroczmy śmiało do nowego ogrodu i sprawmy by na nowo się odrodził!"

W sobotę 19.V.2012 roku cała nasza drużyna spotkała się w jednym z najpiękniejszych miejsc naszego miasta-w Ogrodzie Botanicznym! Miałyśmy niepowtarzalną okazję do odpoczynku od ruchliwego miasta i codziennego pędu!

Każdy zastęp poruszał się po ogrodzie specjalnie wyznaczoną trasą podczas, której musiał odnaleźć nazwy roślin, przy których należało odnaleźć zadania, jakie zastęp musiał wykonać.

Ścieżki jakimi poruszały się zastępy, miały swoje specjalistyczne nazwy:

1.  „ Z chwastami za pan brat” ścieżka przybliżająca rośliny występujące pospolicie określane jako chwasty np. babka, jaskółcze ziele, pokrzywa.

2. „Rośliny aromatyczne” ścieżka dydaktyczna prezentująca wybrane rośliny aromatyczne, ich budowę, zastosowanie oraz ciekawostki z nimi związane. Spotkać można było min: lawenda, szałwia, oregano, tymianek.

3. „Nasze drzewa liściaste” ścieżka prezentująca rodzime gatunki drzew liściastych np.dąb szypułkowy, grab pospolity, wierzba biała, klon pospolity, klon jawor, olsza szara


Zadanie jakie miały wykonać zastępy przy każdej roślinie dotyczyły rywalizacji zastępów, jaka będzie obowiązywać w naszej drużynie. Każdy zastęp otrzymał brystol, na którym musi  narysować własne drzewo rosnące w mateczniku. Harcerki w ciągu roku będą otrzymywały liście, które przyklejone na drzewo sprawią, że  matecznik stanie się coraz silniejszy. Kolor liścia odpowiada odpowiedniej kategorii:

Żółty-umundurowanie

Różowy-obecność na zbiórkach

Służba-biały

Wyjazdy-zielony

Stopnie/Sprawności-granatowy

Zaangażowanie-czerwony

Postawa-niebieski

Współpraca-fioletowy

Listki przyznawane będą zastępom na każdej zbiórce drużyny. Podsumowanie rywalizacji odbędzie się w maju następnego roku, gdzie zostanie wybrany najlepszy zastęp drużyny.

Zbiórka zakończyła się apelem, na którym mianowane zostały dwie nowe przyboczne: sam. Asia Sadowska oraz trop. Anita Kulawinek, a także przyjęciem do drużyny druhen:

-Karoliny Dobrowolskiej

-Wiktorii Stasiak

-Oli Judasz

-Wiktorii Salińskiej

Wszystkim druhnom serdecznie gratulujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz