piątek, 1 czerwca 2012

Obozowy list do zastępów

Ogród Botaniczny, 19.V.2012


Drogie druhny!


Zapraszam Was do małego miasteczka, na dzikim zachodzie, miejsca, gdzie rozgrywały się najpiękniejsze sceny znanych westernów, gdzie promienie  słońca mieszają się z gorącym temperamentem kowboi! Tu, w Luizjanie wszystko wydaje się być  inne! Galopujące rumaki i kaktusy, rosnące na dzikich preriach!
Mam nadzieję, że to właśnie WY  udacie się w podróż w poszukiwaniu złota, odnajdziecie rodeo, a sztuka rzucania lassem okaże się dla Was błahostką!
Zadania przed obozowe dla zastępu:
1.)Przygotowanie pasa rodeo
pas, który będzie miejscem na Wasze odznaki i wyróżnienia! Wszystkie informacje o rozmiarze, kroju i kolorze uzyskacie od zastępowych! Pamiętajcie, by dobrać go odpowiednio, by przyniósł chlubę Waszemu zastępowi podczas obozowej rywalizacji!
2. ) Projekt pionierki zastępu
Zaplanujcie Waszą wymarzoną pionierkę. Jak wykorzystacie przestrzeń, w której pod połami namiotu spędzicie wspólnie 3 tygodnie! Najważniejsze, by Wasza pionierka była praktyczna i estetyczna, nie zapominajcie jednak o ciekawych  elementach, które sprawią, że w Waszym namiocie poczujecie się jak w domu!
3.) Projekt totemu obozowego
Totem musi koniecznie nawiązywać do obozowej  nazwy Waszego zastępu! Rozbudźcie swoją wyobraźnie i przemyślcie działanie!
4.) Proporzec
Wykonajcie proporzec obozowego zastępu, zgodny z kolorystyką jaka według Was najbardziej pasuje do nazwy zastępu. Pamiętajcie, by na proporcu znalazły się też nazwa, numer drużyny!
Zadania indywidualne dla każdej z Was:
1.) Na 3 tygodnie przeniesiemy się do odległej Luizjany. Charakterystycznym strojem jej mieszkańców jest koszula w kratę, to ona odznaczała słynnych westernowskich bohaterów! Dlatego na obóz każda z Was niech zabierze taką koszulę w kolorze zastępu!


Szeryf Luizjany