piątek, 4 lipca 2014

Czerwiec za nami!

Minął ostatni przed wakacjami miesiąc naszych zbiórek i spotkań! 
Co działo się w czerwcu? Przed nami krótka relacja! 
Zastępowe wzięły udział w zbiórce zz-tu 
 podsumowującej miniony rok harcerski,pracę drużyny oraz zastępów prowadzonych przez 2 dzielne zastępowe-Gosię i Olę, które w ciągu roku prowadziły cotygodniowe zbiórki dla harcerek! 
Rada Drużyny wzięła udział w niedzielnej wyprawie dla kadry hufca, na której nasza nowa hufcowa razem z drużynowymi i przybocznymi jednostek Czuwania przeszła wiele kilometrów, uczestniczyła w klasztornej mszy świętej oraz miała okazję spróbować swoich sił na wodzie!


Asia Czurak, przyboczna drużyny wzięła udział w pierwszej części kursu metodycznego, na którym miała okazję zgłębiać tajniki wiedzy niezbędnej do pracy w drużynie! Razem z innymi harcerkami z Łodzi oraz z Lublina czerwcowy weekend spędziła na wspólnych zajęciach. Obrzędowość kursu nawiązuje do łódzkich bajek, a sam kurs nosi nazwę SE-MA-FOR. Kolejna część kursu już w sierpniu!


W ostatni czwartek w magazynie szczepu odbyło się pakowanie sprzętu obozowego, na którym harcerki z 72  pomogły w załadunku wszystkich rzeczy niezbędnych podczas tegorocznej akcji letniej!
Oprócz tego, jedna z naszych zastępowych, och. Ola Stęsicka została wybrana do harcerskiego programu Erasmus, w ramach którego w sierpniu razem z innymi harcerkami okręgu odwiedzi skautów z Chorwacji!
 Odbyły się również ostatnie zbiórki zastępów, zastępy otrzymały zadania do wykonania przed obozem!
Nasz wyjazd już za kilka dni, mam nadzieję, że wszystkie harcerki z niecierpliwością czekają poniedziałku, a w głowach mają już pomysły na obozową pionierkę! 
Kolejna przygoda przed nami!


Do zobaczenia! 
Ania 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz