niedziela, 4 sierpnia 2013

Po obozie!

Obóz już za nami!
3 tygodnie spędzone razem, mnóstwo wspomnień, nowych umiejętności, przyjaźni!

„Mówił, że z Nangijali pochodzą wszystkie bajki, bo właśnie tam takie rzeczy się dzieją i ten, kto się tam znajdzie, ma przygody i od rana do wieczora, a nawet w nocy.”


W tym roku nasza drużyna przyjęła stylizację Braci Lwie Serce!
Niesamowitej książki, pełnej przygód dwóch tytułowych braci Jonatana i Karola!


Zastępy przyjęły nazwę miejsc, w których przebywali bracia, Dolina Dzikich Róż oraz Dolina Jabłoni, świetlica, miejsce, gdzie spotykałyśmy się całym podobozem przyjęła nazwę Zagrody Tulipanów.W świetlicy znajdowało się również Jezioro Prastarych Wód, godło drużyny oraz półeczkę, na której trzymałyśmy szkatułki czasu, do których codziennie wkładałyśmy pamiątkę z minionego dnia.
Pierwsze dni obozu upłynęły nam na pionierce, każdy zastęp wybudował piętrowe prycze, a pionierka podobozu ściśle nawiązywała do wybranej przez nas książki "Bracia Lwie Serce".


BramaWartownia


Tablica ogłoszeń (z zegarem, którym każdego dnia harcerki kręciły wyznaczając punkt prawa harcerskiego nad, którym szczególnie mocno pracowałyśmy w ciągu  dnia)
Podczas obozu, przeniosłyśmy się do fantastycznej krainy Nangijali, w której zamieszkałyśmy razem z Braćmi Lwie Serce.Miałyśmy okazję poznać Jonatana i Karola Lwie Serce!
Uczestniczyłyśmy w Jarmarku Umiejętności (na który każdy zastęp musiał przygotować swoją własną umiejętność i nauczyć ją resztę drużyny). W ten sposób poznałyśmy sztukę tworzenia olbrzymich baniek mydlanych, wykonywania ozdób z koralików oraz co najbardziej przydatne zakładek do książki, którą na obozie obrzędowo czytałyśmy w ciągu dnia!


Oprócz tego dostałyśmy zaproszenie do karczmy "Złoty Kogut", gdzie wspólnie z Braćmi zjadłyśmy najlepszą obozową kolację! Zastępy miały też okazję sprawdzić swoje umiejętności sztuki przetrwania w lesie podczas tegorocznych chatek, które na długo pozostaną w pamięci niektórych harcerek!Nauczyłyśmy się również wyznaczać azymutów, udzielać pierwszej pomocy czyli wszystkiego, co każda harcerka powinna wiedzieć! Podsumowaniem zdobytej przez harcerki wiedzy był Bieg na stopień, w którym wysokie miejsca zajęły och. Gosia Hejduk (II miejsce w biegu na trop.) oraz dh. Ola Stęsicka (II miejsce w biegu na och). Gratulujemy!

Na obozie nie zabrakło również wart kuchennych! Która przebiegała zazwyczaj PROSTO i bez większych przeszkód!


Nie zabrakło też wycieczek! Mniejszych (do pobliskich miejscowości Lipna i Skępe) oraz dalszych podróży, do Torunia, gdzie miałyśmy okazję zwiedzić Planetarium i Muzeum Piernika!


Na obozie poznałyśmy nowe środowiska, nawiązałyśmy nowe przyjaźnie, choć wróciłyśmy do domu zmęczone i nie do końca wyspane, na pewno czas, który spędziłyśmy w Skępe był dla wszystkich harcerek wielkim wyzwaniem, które na pewno pozostanie w ich pamięci na długo!

Więcej zdjęć 
Zdjęcia Aparat Ani Sierocińskiej

Jonatan Lwie Serce 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz