niedziela, 4 maja 2014

Podsumowanie biwaku!

W miniony weekend odbył się BIWAK HUFCA "CZUWANIE", do którego należy nasza drużyna! Razem z innymi jednostkami-drużynami harcerek i gromadami zuchowymi udałyśmy się do Pabianic, by lepiej się poznać i wspólnie przeżyć kolejną harcerską przygodę! 


Rozpoczęłyśmy kominkiem w piątkowy wieczór, wszystkie jednostki "Czuwania" zasiadły przy wspólnym ogniu, gdzie w gronie ponad 100 osób, zuchów i harcerek podczas zabaw i pląsów, dowiedziałyśmy się, że biwak jest przygotowaniem hufca do obchodów XX-lecia jego istnienia!


Na sam koniec wieczoru pełnego wrażeń miałyśmy okazję wypuścić w niebo 20 lampionów, na znak radosnej rocznicy jaką będziemy już niedługo obchodzić!
Sobotni poranek przywitał nas deszczem! Ale jak wiadomo nic nie jest w stanie powstrzymać harcerek przed dobrą zabawą i aktywnym spędzeniem czasu! Dlatego mimo brzydkiej pogody, ubrane w najcieplejsze rzeczy, odpowiednie buty i kurtki przeciwdeszczowe wyruszyłyśmy na grę poświęconą przyszłej patronce hufca-Jadwidze Falkowskiej! 
Zastępy poruszały się po punktach zdobywając kolejne informacje o Jadwidze, kim była, dlaczego wybrałyśmy ją na swoją patronkę. 

We wspomnieniach z biwaku pozostaną również (nie)typowe posiłki, na których jak zawsze królowały kanapki z pasztetem! 


Ale niektóre z nas na posiłkach nie przestrzegły zasad savoir-vivru, o których dowiedziałyśmy się na sobotnim kominku :)
Sobotnie popołudnie zastępowe spędziły na wspólnych warsztatach i wymianie doświadczeń, natomiast reszta przygotowywała wystawki o swoich jednostkach! Dziękuję Wam za zaangażowanie i wszelkie pomysły, które pozwoliły stworzyć wystawkę 72! Cieszymy się również, że miałyśmy okazję poznać inne drużyny i gromady z hufca! Ich zwyczaje i obrzędy! 
Na sam koniec dnia odbył się apel, na którym zostały ogłoszone wyniki rywalizacji drużyn! 
A nasza drużyna zajęła II MIEJSCE!Gratulujemy!
Nagroda była niezwykła! Ponieważ dostałyśmy, bardzo przydatny sprzęt pionierski! Piłę, młotek oraz miarkę, co na pewno zabierzemy ze sobą na najbliższy obóz! 


Na biwaku wydarzyła się również wyjątkowa chwila dla naszej drużyny! Druhna Julka Oraczewska złożyła swoje przyrzeczenie harcerskie! 


Dziękuję wszystkim harcerkom za obecność na biwaku! 

Do zobaczenia! 
P.S Wszystkie zdjęcia znajdziecie w galerii drużyny i  na stronie HUFCA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz