poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Relacja z wyprawy zz-tu!

Świat jest wielką księgą. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną jej stronę."
W pierwszy weekend kwietnia nasz zz-et wybrał się w wyjątkową podróż, przeczytajcie co się na niej działo....
Relacja z wyprawy

Sobota, wczesny ranek. 6 harcerek, wyrusza z Łodzi zwiedzić region, w którym mieszkają już tyle lat, ale który wciąż ma przed nimi wiele tajemnic !


Przed nami 15 km, kilka obiektów historycznych  i niepewne niebo nad głową!
Wyruszamy!

Pierwszy przystanek na naszej drodze to Niebieskie Źródła, wyjątkowy rezerwat przyrody nieożywionej. Wywierzyska krasowe jedne z najciekawszych zjawisk krasowych w Europie. Tak, tak!
Niesamowity widok! spękane wapienie jurajskie, z których wytryska woda przybierająca niebiesko- błękitno-zieloną barwę, która jest efektem działań rozproszonego światła słonecznego. Ciekawostką jest fakt, że zmiana odcieni barwy wody uzależniona jest od stanu pogody!
Następny przystanek to Skansen Rzeki Pilicy! Obowiązkowy punkt naszej wędrówki!  Pierwsze muzeum poświęcone rzece!

Udało nam się dotrzeć do najbardziej rozbudowanej ekspozycji zatytułowanej „Młynarstwo wodne w dorzeczu Pilicy”, której najważniejszym elementem jest drewniany młyn wodny, a także pozostałości fortyfikacji z czasów II WŚ!

Groty Nagórzyckie odwiedziłyśmy resztką sił! Miałyśmy już za sobą wiele kilometrów! Ale to nie zniechęciło nas do zwiedzania! Bo to, co widziałyśmy warte było każdego wysiłku!Znalazłyśmy również uliczkę o tej samej nazwie , w której w Łodzi znajduje się nasza harcówka!

Po dniu pełnym wysiłku, udałyśmy się w miejsce naszego noclegu-miejscowości Ujazd, gdzie zregenerowałyśmy swoje siły i wspólnie zasiadłyśmy do obrzędowego ogniska!


Następnego dnia, by jak najlepiej wykorzystać czas i zobaczyć jak najwięcej postanowiłyśmy przerzucić się na szybszy sposób wędrówki wykorzystując rowery!P.S Na koniec specjalne pozdrowienia dla wszystkich druhen z 72 prosto od uroczej parki spotkanej w Grotach Nagórzyckich!

Do zobaczenia na szlaku!

Czuwaj!

zz-et 72 ŁDH-ek „Matecznik”Wszystkie zdjęcia z biwaku znajdziecie w galerii druzyny! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz