sobota, 1 grudnia 2012

Andrzejki 2012

To właśnie dziś spotykałyśmy się, aby dowiedzieć się czegoś o naszej przyszłości! Andrzejki drużyny były zbiórką, na której każda z nas miała okazję poznać jaki los ją czeka! Dla niektórych zbliżające dni będą pasmem szczęśliwych zdarzeń, część z nas (jak przepowiedziała Oliwka) będzie jednak musiała zmagać się z drobnymi kłopotami! Ale będą one na szczęście tylko przejściowe!


Zebrałyśmy się w harcówce, specjalnie przygotowaną na ten niezwykły wieczór! Pełno świeczek oraz przepiękne ozdoby wykonane przez druhny z zastępu Kuny! 


Przygotowane przez zastępy wróżby były bardzo różnorodne! Od tradycyjnej wróżby z butami, wróżeniem z obierek od jabłka, poprzez przebijanie szpilką imienia przyszłych mężów/kochanków! Ciekawą wróżbą była przygotowana przez Biedronki możliwość, czy sprawdzą się nasze marzenia, co można było odczytać losując stronę z książki oraz odpowiednio interpretując jej numer. Okazało się również w jednej z wróżb, że niektóre z nas w przyszłości mają szanse zostać zakonnicami!  

W andrzejkowych wróżbach uczestniczyły nie tylko harcerki z naszej drużyny, ale również pies, który przyszedł wspólnie z jednym z zastępów, Punia! 
Najlepszą wróżbą, którą jedna z nas wylosowała z andrzejkowych ciasteczek była sentencja: "najlepszych przyjaciół poznaje się w harcerstwie! :)"

Po wróżbach odbył się krótki apel drużyny, na którym część harcerek otrzymała próbę na stopień ochotniczki! 
Gratulujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz