sobota, 24 listopada 2012

BIWAK DRUŻYNY "DUCH MATECZNIKA"

W ostatni weekend października wszystkie zastępy z drużyny wyjechały na biwak!
Spotkałyśmy się rano w sobotę i już od początku wiedziałyśmy, że czekają nas niesamowite przygody, a jedną z nich będzie towarzyszący nam podczas biwaku śnieg!

Nasze wspólne zajęcia zaczęłyśmy od lepszego poznania się, to była tak na prawdę pierwsza okazja, na której mogłyśmy spotkać się całą drużyną razem z nowymi harcerkami, które od niedawna dołączyły do naszej drużyny! 

Podczas wyjazdu skupiłyśmy się na poznaniu obrzędowości naszej drużyny, chciałyśmy wspólnie zajrzeć w głąb "matecznika", poznać jego zwyczaje oraz tradycje. Przed południem poznałyśmy zwierzęta zamieszkujące las, zwierzęta, które podczas pożaru w lesie narażone były na wiele niebezpieczeństw! Musiałyśmy zatem pomóc im wykonując zadania oraz rozszyfrowując wiadomości o zwierzęciu, mieszkańcu :matecznika"! Za każde zadanie zastępy otrzymywały część lasu, które pod koniec gry udało się wspólnie ułożyć i odbudować zniszczony po pożarze las!

Zwierzęta, którym udało się nam pomóc to min. sarna, dzik, kuna oraz wiele innych, które dzięki nam przetrwały pożar! 

Po południu chcąc poznać prawdziwy scautingu mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych postanowiłyśmy wybrać się ze specjalną misją! Chciałyśmy sprawdzić nasze umiejętności harcerskie, wymyślając harce związane z puszczaństwem, obserwacją, odwagą! 

Wieczorem odbył się obrzędowy kominek naszej drużyny! Specjalny moment, w którym każdy zastęp miał okazję zaprezentować swoją nazwę (która wcześniej stanowiła tajemnicę dla reszty drużyny), a także okrzyk zastępu oraz wyjaśnienie, dlaczego harcerki zdecydowały się wybrać właśnie to zwierzę na nazwę zastępu. 
Wspólnie utworzyłyśmy nasz MATECZNIK, który  budują:
KUNY (Asia, Gosia, Wiesia, Klaudia, Oliwka)
ŁASICE (Oliwka, Karo, Daria, Wiktoria, Ania, Natalka)
SŁOWIKI (Beata, Karolina, Roksana, Marta)
BIEDRONKI (Asia, Marysia, Ola, Wiktoria)

Zmęczone, po dniu pełnym wrażeń położyłyśmy się spać, długo rozmawiając i wspominając miniony dzień!

W niedzielę odbyło sie szczególne wydarzenie! Nasz biwak odwiedziły zuchy! Wspólnie wzięłyśmy udział w mszy św oraz grze, w której harcerki pomogły zuchom odzyskać skrzata! 
Drugi dzień naszego biwaku to również czas, kiedy nastąpiło przekazanie gromady zuchowej działającej przy naszej drużynie "Skrzatów
 z zaczarowanego lasu" dh. Paulinie! Gratulujemy! :)
 

Po pysznym, naleśnikowym obiedzie i posprzątaniu w harcówce wróciłyśmy z powrotem do naszych domów nie mogąc się doczekać kolejnego wspólnego wyjazdu! :)))))
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz